Zajęcia z robotyki dla dzieci - Euro-Forum

Robotyka dla dzieci

Twoje dziecko jest na etapie odkrywania własnych talentów, a Ty zastanawiasz się, w którą stronę je ukierunkować? Jednym z najlepszych sposobów na odkrycie naturalnych predyspozycji swojej pociechy jest pozostawienie wyboru dziecku. Ostatecznie my sami zapisując je na zajęcia dodatkowe nie wiemy co je zainteresuje Piłka nożna, zajęcia z tenisa, tańca, gry na instrumencie, basen czy może robotyka dla dzieci?

Pozostawienie swobody decyzji dziecku stwarza jednak jeden podstawowy problem. Skąd dziecko ma wiedzieć, co je zainteresuje jeśli nie będzie miało okazji się o tym przekonać. Właśnie z tego względu coraz popularniejsze jest podejście mające na celu umożliwienie dziecku wypróbowania każdych zajęć. Rodzice młodych uczniów albo zapisują swoje dzieci na zajęcia testowe, zabierają na tzw. drzwi otwarte, lub po prostu sami organizują zajęcia konkretnego typu żeby sprawdzić czy ich dziecko się zainteresuje tematem.

Robotyka dla dzieci

Robotyka dla dzieci

Inną sprawą jest kiedy wiemy już jakie predyspozycje wykazuje nasze dziecko. Jeśli wiemy, że nasza pociecha wykazuje naturalne zainteresowanie tematami z dziedziny nauk ścisłych możemy bez większych obaw założyć, że zainteresuje go np. robotyka dla dzieci. Zajęcia z robotyki to nic innego jak rozwój umiejętności konstruktorskich, planowania, abstrakcyjnego myślenia i ogromna frajda z realizacji swojej wizji. Dziecko podczas zajęć z robotyki dla dzieci będzie miało okazję nie tylko nauczyć się wielu przydatnych umiejętności. Rozwinie też swoją wyobraźnie i nauczy się dokładności i skrupulatności.

Robotyka dla dzieci to jednak nie tylko zajęcia dla umysłów ścisłych. Również dzieci predyspozycjach bardziej humanistycznych znajdą tam wiele ciekawego dla siebie. Możliwość wcielenia w życie własnego projektu robota to ogromna frajda dla każdego dziecka, a zajęcia tego typu są wielką pomocą w kształtowaniu młodego umysłu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych rodziców i ich dzieci na zajęcia organizowane przez szkołę Euro-Forum w Lublinie i Lubartowie. Profesjonalna kadra pedagogów, fantastyczne zestawy klocków WeDo® lub Mindstorms® i super atmosfera gwarantują świetną zabawę z robotyką. Zapraszamy do składania rejestracji.

Rejestracja