Programowanie dla dzieci

Programowanie dla dzieci

Kiedy przeciętny użytkownik komputera zobaczy kod źródłowy dowolnej strony internetowej włosy jeżą mu się na głowie, Kod wyglądający jak chaotycznie rozsypane znaki i litery kojarzą się z czymś bardzo zawiłym i trudnym do opanowania. W praktyce kod taki jest zupełnie prosty do odczytania o ile posiada się podstawową wiedzę z tego zakresu. Dziś wyjaśniamy dlaczego programowanie dla dzieci to jedna z niemalże obowiązkowych lekcji. 

programowanie dla dzieci - robotyka Euro-Forum

Programowanie bezsprzecznie kojarzy nam się z bardzo elitarną wiedzą, dostępną tylko wysoce wykwalifikowanym specjalistom. Ciągi znaków w kodzie wyglądają bardzo odstraszająco, na tyle, że odszyfrowanie z nich sensu może się wydawać ogromnie trudne. Prawda na temat programowania jest jednak taka, że nie różni się ono zbytnio od znajomości języka obcego. Wydawałoby się chaotyczny ciąg znaków jest niczym innym jak zapisem logiki odpowiednich funkcji, które określają działanie i wygląd aplikacji i stron internetowych. Oczywiście języków programowania jest bardzo dużo, jednak poznanie jednego z nich ułatwia naukę pozostałych. Między innymi dlatego programowanie dla dzieci to wyjątkowo perspektywiczne zajęcia.

Programowanie dla dzieci

Branża IT rozwija się w naszym kraju bardzo prężnie i oferuje wysokie wynagrodzenia. Rodzice, którzy już na wczesnym etapie życia dziecka pomagają mu w rozwoju powinni wziąć pod uwagę możliwość edukacji w kierunku IT. Być może okaże się, że pociecha ma wyjątkowy talent, a programowanie przychodzi jej z ogromną łatwością. Oczywiście planowanie kariery zawodowej dla kilkuletniego dziecka wydaje się zupełnie abstrakcyjne.  Jednak zainteresowanie dziecka pewnymi zajęciami, które sprawią mu radość, a później okażą się niezwykle przydatne, wydaje się już rozsądnym rozwiązaniem.

Szkoła Euro-Forum wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy chcieliby zafundować swoim dzieciom fantastyczną zabawę, z której dzieci wyciągną bardzo przydatną wiedzę. Programowanie dla dzieci to zajęcia z robotyki, podczas których uczestnicy tworzą niesamowite roboty ze specjalistycznych klocków LEGO. Po złożeniu konstrukcji dzieci programują jednostkę centralną, tak aby skonstruowany robot “ożył”. Zajęcia z robotyki to wyśmienity sposób na zainteresowanie dziecka dziedziną, która w dalszym toku nauki i pracy może okazać się wyjątkowo trafnie wybraną ścieżką zawodową.

Rekrutacja na kursy robotyki trwa do 15 września. Zapraszamy do wypełnienia formularza. 

Wypełnij formularz